NEVÜ ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı
06 Nisan 2021

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü arasında “Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar” protokolü imzalandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı’yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede İl Sağlık Müdürlüğü ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasında ortaklaşa yürütülecek “Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmaları” protokolünün içeriği hakkında bilgi verdi ve protokole birlikte imza atıldı.

İmzalanan protokolün amacı  Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı sağlık kurum/kuruluşlarda görev yapan sağlık meslek mensuplarının hasta veya sağlıklı, gönüllü insanlar üzerinde gerçekleştirilecek olan ‘Girişimsel Olmayan Klinik Araştırma’ proje başvuruları, bilimsel etik ilke ve kurallar çerçevesinde değerlendirilmesi bu amaçla İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki sağlık meslek mensuplarının başvuruları Üniversitenin “Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu” tarafından üniversite bünyesinde koordinatör/yürütücü araştırmacı aranmaksızın doğrudan değerlendirilmesi yapılacağı bildirildi.