10 Yataklı Acıgöl İlçe Entegre Hastanesi Açıldı
06 Nisan 2021

 12.06.2018   12:30:09

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan 10 yataklı Acıgöl İlçe Entegre Devlet Hastanesi düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

10 yataklı Acıgöl İlçe Entegre Hastanesinin açılışı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Acıgöl Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Nevşehir İl Özel İdare Genel Sekrreteri Savaş Benli, Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Tatlarin Belediye Başkanı Ferhat Adıyaman, Karapınar Belediye Başkanı Mustafa Tiftik, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Gül, Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri, Sağlık çalışanları ve vatandaşlarımızın katılımı ile gerçekleşti.

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahmi Ünlübay selamlama konuşmasında, “Tüm ilçe merkezlerine bir entegre tesis yapmak üzere yola çıkıldığını belirterek, "Bu tesisin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen başta sayın Valimiz, Milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder, açılışını yapacağımız sağlık tesisinin Acıgöl ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyor, ilçe hastanemizin, Acıgöllü vatandaşlarımıza ve Nevşehir’imize hayırlı uğurlu olsun”dedi.

Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk konuşmasında, “Bu tesisin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen başta sayın Milletvekillerimiz Ahmet Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider ile aynı zamanda 27. dönem Milletvekili adayımız Mustafa Açıkgöz olmak üzere, sağlık teşkilatımızın yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür eder, açılışını yapacağımız sağlık tesisinin Acıgöl ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyor, ilçe hastanemizin, Acıgöl’lü vatandaşlarımıza ve Nevşehir’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, “ Söz verdiğimiz gibi ilçelerimizde hizmete kazandırmış olduğumuz entegre hastanelerinin açılışlarına bugün de Acıgöl ilçemizde devam ediyoruz.Sağlıkta reform yapan AK kadrolar gece gündüz demeden milletimizin huzuru, sağlığı, mutlu yarınları için çalıştı. 24 Haziran’da vereceğiniz oylar ile Türkiye şahlanacak; milletimiz kazanacaktır. Rekorlar ilçemiz Acıgöl’ümüze hastanemiz hayırlı olsun. Vakit, Acıgöl Vakti.” dedi.

Konuşmasının devamında “AK Parti’nin attığı temeller yerinde kalmadı, yükseldiler, işte görüyorsunuz. Son 16 yılın muhasebesini yaptığımızda en başarılı olduğumuz alanlardan biri sağlıktır. Eski Türkiye’de hastane, ilaç, doktor kuyrukları hasta vatandaşımızı canından bezdiriyordu. Sağlıkta reform yapan AK kadrolar gece gündüz demeden milletimizin huzuru, sağlığı, mutlu yarınları için çalıştı, çalışmaya da devam ediyor. Başta sağlık alanındaki kalkınma hamlesinin kesintiye uğramasına fırsat vermeyiniz. Bunun için 24 Haziran seçimleri büyük önem taşıyor. 24 Haziran’da yeni Türkiye vizyonunda milletimizin adayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye vereceğiniz oylar ile Türkiye şahlanacak; milletimiz kazanacaktır. Rekorlar ilçesi Acıgöl her şeyin en iyisine layıktır. Rabbim, hayırlı ve uğurlu eylesin. Hastanemizin ilçemize kazandırılmasında emeği olan başta milletimizin lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımıza, Sağlık Bakanımıza, , valimize, milletvekillerimize, belediye başkanımıza, sağlık çalışanlarımıza, AK kadrolarımıza; şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.

Her hekime bir oda prensibiyle muayene oda sayısını 266’ya çıkardık. Bu sayede muayene sayısını 950 binden 2,50 milyona ulaştırdık.

2002 yılında %39 olan sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranını 2017 yılı itibariyle %71,7 seviyesine ulaşmıştır.

ACİL DURUMU EKİBİMİZ 7/24 GÖREVDE

Nevşehir’de 112 acil istasyon sayısını 10’dan 14’e; 112 acil ambulans sayısını 10’dan 31’e çıkardık.

HASTANELERİMİZİ 5 YILDIZLI OTEL KONFORUYLA BULUŞTURDUK

Hasta odalarımızı nitelikli yani içerisinde banyosu-lavabosu ve en fazla iki hasta yatağı olan konforlu odalara dönüştürdük, dönüştürmeye de devam ediyoruz.” dedi.

Açıkgöz; " AK Parti iktidarıyla 16 yıldır sağlıkta herkes için ulaşılabilir, nitelikli sürdürülebilir ve güçlü bir sistem oluşturduk. Bunun en büyük etkeni istikrarlı ve güçlü bir siyasi iradedir. Yatırımlarımız devam edecek. Bu kapsamda bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Rekorlar ilçemiz Acıgöl'ümüze, İlçe entegre hastanemiz hayırlı olsun" dedi.

Çayırlık mahallesi Hastane caddesi üzerinde açılışı gerçekleştirilen Acıgöl entegre hastanesi 2753 metre kare kapalı alanı ile 5 odalı, 10 yataklı olup 1 ameliyat salonu bulunmaktadır.

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü
www.nevsehirism.salik.gov.trAcıgöl entegre açıldı (1).jpg

Acıgöl entegre açıldı (10).jpeg

Acıgöl entegre açıldı (14).jpeg

Acıgöl entegre açıldı (15).jpeg

Acıgöl entegre açıldı (2).jpeg

Acıgöl entegre açıldı (5).jpeg

Acıgöl entegre açıldı (9).jpeg