Asım ve Nimet Dirikoç Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı
06 Nisan 2021

06.04.2018   23:52:00

Nevşehir de İbrahim Paşa Mahallesinde Dirikoç ve Bilgin Ailesi tarafından yaptırılan ve yaklaşık bir yılda tamamlanan Asım ve Nimet DİRİKOÇ Aile Sağlık Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Aile Sağlık Merkezinin Açılış törenine Vali İlhami Aktaş, Nevşehir Ak Parti Milletvekilleri Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Kurum Amirleri, Dirikoç ve Bilgin Aileleri, Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri, Sağlık Tesisi Yöneticileri ve Çalışanları, vatandaşlar katıldı.

Hayırseverler adına işadamı Atıf Bilgin konuştu. Ailemiz adına doğup büyüdüğümüz topraklara sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum dedi. Bilgin, bu tür hayırların devam etmesi temennisinde bulunarak, Valimize, Milletvekillerimize, Sağlık İl Müdürümüze ve bu hayra vesile olan mahalle muhtarı Hallav Tuncay Orhan'a teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay açılışta yaptığı konuşmada “Aile Sağlık Merkezi yaklaşık 700.000 TL’lik bir yatırımla 1050 m2 alan üzerine 400 m2 kapalı olarak İbrahim Paşa Mahallesine yaklaşık bir yılda inşa edildiğini bildirdi. Asım ve Nimet DİRİKOÇ isminin verildiği Aile Sağlık Merkezimizde yaklaşık 5000 kişiye sağlık hizmeti verileceğini, bölgede sağlık alanındaki büyük bir boşluğu dolduracağını kaydetti. Hayırsever Dirikoç ve Bilgin Ailelerine, Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Mahalle Muhtarımıza, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Nevşehir Ak Parti Milletvekili Ebubekir Gizligider de bir konuşma yaparak “Sağlığın korunmasına ve bu konuda Aile Sağlık Merkezlerine büyük iş düştüğünü belirtti. Nevşehir İbrahim Paşa mahallesinde yapılarak bugün hizmete açılan Aile Sağlık merkezimizin yapılmasına katkılarından dolayı Dirikoç ve Bilgin Ailesi'ne teşekkür etti. inşallah bu bir başlangıç olur diğer hayırsever iş adamlarımız da örnek olur. Nevşehirimize hayırlı olsun.” dedi.

Vali İlhami Aktaş'ta Tören sonrası yaptığı açıklamasında; “Bu eserin ortaya çıkmasını sağlayan ve maddi olarak desteklerini sunan Dirikoç ve Bilgin Ailelerine teşekkür ediyor, açılışını yaptığımız Asım ve Nimet Dirikoç Aile Sağlığı Merkezi’nin İlimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Vali Aktaş, tesisin yapımında emeği geçen hayırseverler Fevzi Dirikoç, Mehmet Dirikoç, Atıf ve Neziha Bilgin'e günün anısına plaket takdim etti.

Daha sonra Vali İlhami Aktaş, Nevşehir Ak Parti Milletvekilleri Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İl Müftüsü Yakup Öztürk,  İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Kurum Amirleri, Dirikoç ve Bilgin Aileleri, Sağlık Merkezinin açılış kurdelesini birlikte kestiler. Açılış sonrası protokol tarafından Asım ve Nimet Dirikoç Aile Sağlığı Merkezi gezilerek bilgi alındı.

Aile Sağlık Merkezi Açılış  (2).jpg

Aile Sağlık Merkezi Açılış  (6).jpg

Aile Sağlık Merkezi Açılış  (7).jpg

Aile Sağlık Merkezi Açılış  (5).jpg

Aile Sağlık Merkezi Açılış  (10).jpg
Aile Sağlık Merkezi Açılış  (14).jpg

Aile Sağlık Merkezi Açılış  (4).jpg

Aile Sağlık Merkezi Açılış  (17).JPG
Aile Sağlık Merkezi Açılış  (18).JPG