Sağlıklı Meyve Tabağım Etkinliği Düzenlendi
06 Nisan 2021


 08.03.2018 08:52:14


Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi tarafından Meyve Tabağım Etkinliği Boğaz İlkokulun da yapıldı.

Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam" faaliyetleri kapsamında yürütülen etkinliklerle toplumumuzun sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite yapmaya teşvik edilmesi amaçlanmıştır.

Her yaş grubunda olduğu gibi çocuklarda da meyve ve sebze tüketiminin önemine dikkat çekmek, "Vitaminler, mineraller ve posa yönünden zengin olan sebze ve meyvelerin çeşitli renk ve türde, yeterli miktarda ve mevsimine uygun tüketilmesi, hastalıklardan korunma ve genel vücut sağlığı için önemlidir. Özellikle ara öğünlerde çocuklarda meyve tüketimi özendirilerek alışkanlık kazanmalarına yardımcı olunabilir. Bu nedenle çocuklara ara öğün alışkanlığı kazandırılmasının ve meyve sebze tüketiminin önemini vurgulamak amacıyla Boğaz İlkokulunda ’Sağlıklı Meyve Tabağım’ etkinliği yapıldı.

Yeterli ve dengeli beslenme konusun da  110 öğrenciye eğitim verilerek sağlıklı beslenmeye dikkat çekildi. Eğitim sonunda öğrencileri ve velileri bilgilendirmek amacı ile broşür dağıtıldı, çocuklara da  sağlıklı ara öğün olarak muz, mandalina ve süt dağıtımı da yapıldı. 

Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (2).JPG

Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (5).JPG

Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (6).JPG


Resim Galerisi
 • Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (2).JPG
 • Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (6).JPG
 • Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (7).JPG
 • Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (3).JPG
 • Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (4).JPG
 • Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (1).JPG
 • Sağlıklı Meyve Tabağım Haberi (8).jpg