Siber Olaylara Müdahale Eğitimi Tamamlandı
06 Nisan 2021


13.02.2018   09:49:59

İl Sağlık Müdürlüğü Bilgi İşlem Personeli’ne Verilen Kurumsal Some İçin Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi Tamamlandı

Ahiler Kalkınma Ajansı Projesi kapsamında Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı tesislerde Bilgi İşlem bölümünde çalışanlar için Başaran Bilişim Akademisinde görevli Bilişim Uzmanı tarafından 5 gün 40 saat süren "Kurumsal Some İçin Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi" tamamlandı.

Eğitim kapsamında "Zafiyet Tarama ve Tespit Yöntemleri, Siber Saldırılara Müdahale, Bilgi Güvenliği, Sosyal Mühendislik" konularına uygulamalı olarak yer verildi.

Eğitim sonunda katılımcı personele İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay tarafından Bilgi İşlem Personeline Başarı Sertifikaları takdim edildi.

Ünlübay sözlerine şöyle devam etti: “İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte bilgiyi alma hususunda bir çok kolaylıklar sağlarken diğer yandan kötü niyetli yazılımcılar tarafından kurumsal veya kişisel bilgisayarlara ve web sitelerine bir çok siber saldırılar düzenlenmekte bu durumda işler aksatılmakta ya da yavaşlatılmaktadır. Bu nedenle kurumlarda bir takım önlem alması açısından bu Siber Olaylara Müdahale Eğitimleri almaları çok önemlidir.  Bu eğitimde de Bilgi Güvenliği ve Siber Saldırılara Müdahale konusu ele alınarak uygulamalı olarak personellerimiz eğitilmişlerdir. Bu projede emeği geçen başta Ahi Kalkınma Ajansı Yöneticilerine, Başaran Bilişim Akademisi Yöneticisi ve çalışanlarına, katılımcı bilgi işlem personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.


siber olaylara kopya.jpg

il sağlık müdürlüğü some güvenlik eğitimi (1).JPG

Resim Galerisi

  • il sağlık müdürlüğü some güvenlik eğitimi (1).JPG
  • il sağlık müdürlüğü some güvenlik eğitimi (2).JPG
  • il sağlık müdürlüğü some güvenlik eğitimi (3).JPG
  • il sağlık müdürlüğü some güvenlik eğitimi (5).JPG
  • siber olaylara kopya.jpg