Kozaklı Devlet Hastanesi inşaat süreci hızla devam ediyor
23 Kasım 2023

Kozaklı'da yapımı süren Devlet Hastanesi açılış için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan Tartar, yakın zamanda 30 yataklı olarak açılması planlanan Kozaklı Devlet Hastanesi’nde yerinde incelemelerde bulundu, yüklenici firma yetkililerinden inşaat süreci ve son durumu hakkında bilgi aldı.

 

İncelemeye Kozaklı Belediye Başkanı Av. Akif Kabukçuoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Tarık Akbaş, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Kayacan, Halk Sağlığı Hizmetler Başkanı Dr. Hakan Öcal, Destek Hizmet ve Personel  Başkanı Ramazan Burak Nalçacıoğlu katıldı.

 

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan Tartar; “2021 yılında temeli atılarak inşaatına başlanan Kozaklı Devlet Hastanede çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. İki blok olarak yapılan hastanemiz ilçede yaşayanların yerinde sağlık sorunlarına çözüm imkanı getirecek. Ameliyathaneleri, son teknolojiye sahip tıbbi cihazları, özellikli birimleri ile modern tıbbın imkanları sunulacak, ilçenin sağlık hizmet kalitesi yükselecek. Tamamlandığında 21 hasta odası, 2 ameliyathane, 15 poliklinik,      6 uzman branş da poliklinik hizmeti, 2 doğum salonu ile hizmete açılacak. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesinde 6 yatakla, Palyatif bakım servisin de  4 yatakla hizmet verecek. Acil Servis te 2 poliklinikte hasta kabulü yapacak, 12 müşahede yatağı yer alacak, D  Grubu Hastane olarak hizmet verecektir.” diye konuştu.

Kozaklı Ziyaret 1 (0).jpg

Kozaklı Ziyaret 1 (2).jpg

Kozaklı Ziyaret 1 (9).jpg

Kozaklı Ziyaret 1 (8).jpg

Kozaklı Devlet Hastane Proje Fotoları (0).jpg