Nevşehir Umke Gönüllüleri Hakkari’ye Gitti
07 Aralık 2021

Nevşehir'den 5 UMKE gönüllüsü, 1 adet Pajero 4x4 Ambulans ve 1 UMKE araç Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Harekatı'nda görev almak üzere Hakkari'ye hareket etti.

 

Nevşehir'den Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülmekte olan Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Harekatı'nda acil sağlık hizmetin de görevlendirilmek üzere Aygen Taşpınar, Hasan Hüseyin Kenger, Şenol Acar, Ahmet Samatlı, Samed Doğruer den oluşan  5 UMKE gönüllüsü, 1 adet Pajero  4X4 Ambulans ve 1 UMKE aracı bölgeye sevk edildi.

 

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay; “Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün talepleri doğrultusunda gönüllü 5 UMKE personelimiz 04-28 Aralık 2021 tarihleri arasında 20 gün Hakkari ilimize yakın bir bölgede kurulacak olan seyyar hastanelerde 24 saat acil sağlık hizmetleri sunmak üzere bölgeye gittiler. Daha öncede Muğla yangını, Elazığ depremi gibi doğal afetlerde bu tür çalışmalarda gönüllü olarak görev yaptıkları gibi burada da çok güzel hizmetler yapacaklarına inanıyorum. Allah yardımcıları olsun" dedi.

Nevşehir Umke Gönüllüleri Hakkariye Gitti (2).jpeg

Nevşehir Umke Gönüllüleri Hakkariye Gitti (1).jpeg