ADSM Başhekimleri İstişare Toplantısı Nevşehir de Yapıldı
19 Ekim 2021

Bu yıl 3.cüsü düzenlenen  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi(ADSM)  istişare toplantısı   Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin  ev sahipliğinde yapıldı.

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Merkez Başkanlığı Daire Başkanı Doç. Dr. Emre Korkut’un başkanlığında,  İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Nevşehir ADSM Başhekimi  Dt. İlkay Akün,  10 il 5 ilçe Aksaray, Alanya, Akşehir, Burdur, Fethiye, Karaman, Kocaeli, Kırşehir, İnegöl, Gölcük, Mersin, Samsun, Sinop, Sivas ADSM  başhekimlerinin katılımı ile Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Ürgüp USET Hotel toplantı salonunda yapıldı.

İlk gün Ağız ve Diş Sağlığı Merkez Başkanlığı Daire Başkanı Doç. Dr. Emre Korkut İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübayı makamında ziyaret etti.  ADSM Başhekimleri, Nevşehir ADSM’yi ziyaret etti. Nevşehir ADSM Başhekimi  Dt. İlkay Akün;   40 Ünit olarak açılan bölgenin en modern ve donanımlı cihazlarla donatılmış yeni açılan ADSM  binası, Diş Poliklinikleri, Diş Görüntüleme Merkezi, Diş Laboratuvar Bölümü, diğer servis ve ünitelerini gezdirerek tanıttı. Nevşehir ADSM de yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.

İstişare toplantısının ikinci günü  ADSM DaireBaşkanı Doç. Dr. Emre Korkut  başkanlığında, ADSM  Başhekimlerinin katılımı ile Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinin kalite yönünden en üst seviyeye çıkması ve bu konuda yapılması gerekenler masaya yatırıldı. İstişare toplantısında birçok konuda illerin ADSM başhekimleri ile görüş alışverişi yapıldı.  Toplantısı sonunda, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlünbay, ADSM Daire Başkanı Doç. Dr. Emre Korkut’a bölgeye özgü hediye takdim etti. Toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (1).jpeg

ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (2).jpeg

ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (3).jpeg


  • ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (1).jpeg
  • ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (2).jpeg
  • ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (4).jpeg
  • ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (5).jpeg
  • ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (6).jpeg
  • ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (7).jpeg
  • ADSM Başhekimler İstişare Toplantısı (8).jpeg