Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğüne 5 Yeni Ambulans Alındı 12.04.2019
28 Mart 2022

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 5 Yeni Ambulans, bugün düzenlenen törenle İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Komuta Kontrol Başhekimliğine teslim edildi

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay Sağlık hizmetlerinde kalitenin her geçen gün arttığını, kalite artışında hem fiziki yatırımların hem de personelin önemli payı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Nevşehir'e 5 yeni ambulans tahsis edildiğini ve Şehrimizde hizmet sunacak olan tam donanımlı ambulanslarla, Nevşehir'in ambulans filosunun hem yenilendiğini hem de gençleştirildiğini belirten Ünlübay, Acil sağlık hizmetleri oldukça önem arz eden sağlık hizmetlerimizden bir tanesidir. Çünkü kalp krizi veya bir travma yahut bir trafik kazasında saniyeler ve dakikalar içerisinde acil tıbbi müdahale o insanın hayatını kurtarmakta ve dolayısıyla sağlık hizmetinin kalitesini artırmakta en önemli etkendir. 

İl Sağlık Müdürlüğü olarak Nevşehir de acil sağlık hizmetlerini A1 tipi istasyon: 1 , A2 tipi istasyon:13 olmak üzere toplam 14 tane 112 istasyonumuzla 240 personelimizle ve 2’si Kar paletli, 1 Obez/Yoğun bakım, 1 Motosiklet olmak üzere 35 adet ambulansımızla hizmet vermekteyiz. Şuan da şehir merkezinde kentsel vakaya ulaşım oranımız 10 dakika içerisinde yüzde %95.81 kırsal vakalarda ise ulaşım oranımız 30 dakikada yüzde 97,88 oranındadır. Bu da Türkiye ortalamasının üstündedir. Nevşehir de 112 acil hizmetlerini arayan vatandaşımız ortalama 9 dakika da ambulans hizmetine kavuşmaktadır. 

“Yaşama Yol Ver Kampanyası Ambulansa Yol Ver ”

Ayrıca 2019 yılı içerisinde 500 kişiye sertifikalı ilk yardım eğitimi vereceğiz. Ayrıca 1000 kişiye ilk yardım farkındalık eğitimi, 10.000 öğrenciye yaşama yol ver farkındalık eğitimi yapılması planlanmaktadır. Biz bu hizmetleri verirken özellikle vatandaşlarımızdan yaşama yol ver kampanyasında ambulanslarımıza yol vermelerini talep ediyoruz. Ambulanslarımızın ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eder halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. dedi.
Ambulans Teslim Haberi 1 (1).jpg

  • Nevşehir 112 Yeni Ambulans
  • Nevşehir 112 Yeni Ambulans
  • Nevşehir 112 Yeni Ambulans
  • Nevşehir 112 Yeni Ambulans
  • Nevşehir 112 Yeni Ambulans