Nevşehir 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Açılışı ve 5 Yeni Ambulans Teslimi Yapıldı 12.04.2019
28 Mart 2022


15:10:23    12.04.2019

Nevşehir'in Sümer Mahallesinde 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Açıldı ve Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 5 yeni Ambulans düzenlenen törenle Teslimi Yapıldı

Protokolün de hazır bulunduğu açılış töreninde, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay: “Sağlık alanında yapılan hizmetlerin hızla geliştiğini ve vatandaşların bu gelişimden çok memnun olduğunu ve daha fazla vatandaşın sağlık alanında hizmet almaları konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirterek, Nevşehir merkez 1 nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin ve ilimize kazandırılmasında, Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve eski Sümer Mahallesi Muhtarı Hüseyin Altınışık olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.”

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı da; "1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinin açılıyor olmasından dolayı son derece mutluyum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de, "Sağlık reformlarıyla 17 yıldır milletimizin sağlıklı yarınları için, çalışmaya devam edeceğiz. İlçelerimizin hizmetine verilecek ambulanslarımız da hayırlı olsun.” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe de, Aile Sağlığı Merkezlerinin önemine dikkati çekerek “Sizlere, ihtiyacınız olan sağlık hizmetlerini ücretsiz ulaştıran Aile Sağlığı Merkezlerimiz, bizim ‘İnsan odaklı’, ‘insana yatırım yapan’ yönetim anlayışımızın en nitelikli örnekleri olarak şehrimizde yükselmeye devam ediyor” dedi.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş yaptığı konuşmasında; "Açılışını yaptığımız Nevşehir 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin İlimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Türkiye'de sağlıkta önemli gelişmeler olduğunu dile getiren Vali Aktaş, sağlık hizmetlerinin halkın tamamını kapsadığını bildirdi.

Açılış sonrası protokol tarafından 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin gezilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 5 Yeni Ambulans, İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Komuta Kontrol Başhekimliğine teslim edildi.


Sağlık Merkezi Açılış (1).JPG

Sağlık Merkezi Açılış (2).JPG

Sağlık Merkezi Açılış (9).JPG


Resim Galerisi

  • Sağlık Merkezi Açılış (1).JPG
  • Sağlık Merkezi Açılış (2).JPG
  • Sağlık Merkezi Açılış (3).JPG
  • Sağlık Merkezi Açılış (4).JPG
  • Sağlık Merkezi Açılış (5).JPG
  • Sağlık Merkezi Açılış (6).JPG
  • Sağlık Merkezi Açılış (7).JPG
  • Sağlık Merkezi Açılış (8).JPG
  • Sağlık Merkezi Açılış (9).JPG