Evde Sağlık Hizmeti Alan Yaşlılara Anlamlı Ziyaret
06 Nisan 2021

 10:38:00   21.03.2019

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Evde Sağlık Hizmetleri Alan Bazı Yaşlılara Ziyarette Bulundu.

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Dr. Tarık Akbaş Evde Sağlık Hizmeti alan Nevşehir 2000 Evler Mahallesinde ikamet eden Faruk Yurtbilir ve Cevher Dudayev Mahallesinden Rafet Demirbilek’i Merkez Evde Sağlık ekipleri ile birlikte ziyaret etti. Ziyaret esnasında hastalarla sohbetlerde bulunan Ünlübay sağlıkları hakkında doktorlardan ve kendilerinden bilgi aldı.

Ünlübay yaptığı ziyarette şunları kaydetti: "18-24 Mart aynı zamanda 'Yaşlılar Haftası' bu vesile ile evde yaşlı hastalarımızı ziyaret ederek sağlık durumlarını yerinde gördük, onlarla sohbet ettik. Nevşehir Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı tarafından Nevşehir Devlet Hastanesi bünyesinde 3 ,kozaklı FTR dal hastanesi bünyesinde 1,Ürgüp Devlet Hastanesi bünyesinde 1 mobil ekip olmak üzere toplam 5 mobil ekip ile aktif 620 yaşlı, yatağa bağlı veya engelli hizmet verildiğini ve her gün ortalama 35 hastaya evde sağlık mobil ekiplerince ziyaret yapıldığını kaydetti
Yaşlılara gösterilen önem ve sorunlarının çözümü için gösterilen çaba ve hizmetler toplumun uygarlık göstergesi olarak da değerlendirilmektedir. Yaşlılara daima saygı ve özen, engellilere her türlü desteği görev biliyoruz. Her gün başlarında doktor, hemşire, sağlık memuru bulunan ekiplerimiz en az 35 evi ziyaret ederek yaşlılarımızı sağlık kontrollerinden geçirerek, hastaların muayenelerini ,tahlil,tetkiklerini ilaç ve tedavileri yerinde verilmektedir.Böylece engelli, yatağa bağımlı hastalarımınız hastanelere gelmeden sağlık hizmetlerinden yerinde faydalanmaları sağlanmaktadır.
Türkiye genelinde 9 yıldır devam eden evde sağlık hizmetlerinden toplamda 1 milyondan fazla hastanın faydalandığını Ocak 2018 yılından Mart 2019 yılına kadar, Nevşehir de çeşitli hastalıkları olan yatağa bağımlı kronik hastalığı olanlar, ileri derece kas hastalığı olanlar, engelliler, terminal dönem onkoloji hastaları olmak üzere toplamda 3774 hastamıza Evinde Aile Ortamında sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerinin verildiğini bildirdi.
Evde Sağlık Hizmetleri Sağlık Bakanlığımızla koordineli bir şekilde daha da geliştirilerek yürütülmekte ve hizmete ihtiyacı olan hastalarımıza en kısa sürede ulaşarak tedavileri gerçekleştirilmektedir. Son olarak Evde Sağlık Hizmeti almak isteyen vatandaşlarımızın 444 38 33 numarası aranarak kayıt oluşturmaları ,akabinde 7/24 aktif hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi tarafından 15 dk içinde hastaya ulaşılarak ayrıntılı bilgilerinin alındığını ve ilk mesai saatinden itibaren 24 saat içinde evde sağlık mobil ekiplerince ilk ziyaret ve değerlendirmenin yapıldığını belirten ünlübay evde sağlık hizmetlerinin hastalarımıza artık bir telefon kadar yakın olduğunu belitti.Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (1).JPG

Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (11).JPG

Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (12).JPG

Resim Galerisi

 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (1).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (10).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (11).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (12).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (2).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (3).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (4).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (5).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (6).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (7).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (8).JPG
 • Evde Bakım Ziyareti Yaşlılar Haftası (9).JPG
 • Yaşlılar Haftası Evde Bakım Ziyareti.jpg