T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tütün Denetçileri Eğitimi Gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 13/03/2019


 11:22:41   13.03.2019

Sahada tütün denetimi yapan ekiplere hizmet içi eğitim programı düzenlendi.

Sağlık Müdürlüğümüz tarafından İlimizde Tütün ve Tütün Mamullerinin kullanımının önlenmesi amacıyla 4207 sayılı kanun ve diğer mevzuatlar gereği Sağlık Bakanlığımızın uygulamalarının sahada denetimler yapan personellere anlatılması, uygulamada birliğin ve etkinliğin artırılması amacıyla tütün denetim ekiplerine hizmet içi eğitim programı düzenlenmiştir.

5-8 Şubat 2019 tarihleri arasında Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime il ve ilçelerde görevli tütün denetçileri ve Kamu Kurumları bina sorumluları katılmıştır.

Programda, Göğüs Hastalıkları Uzmanı  Dr. Mustafa Çolak, Psikolog Murat Arslan, Sağlık Memuru Niyazi Ateş, Sağlık Memuru Mehmet Özkan ve V.H.K.İ. Harun Kutluca tarafından, Tütün kontrolü, Tütün Ürünleri Kullanımının Sağlığa Zararları, Pasif Etkilenim, Adım Adım Denetim, İletişim İlkeleri ve Krizle Başa Çıkma konu başlıkları altında eğitim verilmiştir.

Programa sahada görevli tütün denetçilerinin yanı sıra, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Öcal, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Buket Gönenç Arvas ve Halk Sağlığı Hizmetleri Uzmanı Dt. Levent Soysaldı da katılmıştır.

Ayrıca, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay tarafından, eğitime katkılarından dolayı Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Çolak’a teşekkür belgesi verilmiştir.


IMG_0762.jpg

IMG_7385.JPG

Resim Galerisi
  • IMG_0762.jpg
  • IMG_7354.JPG
  • IMG_7356.JPG
  • IMG_7383.JPG
  • IMG_7385.JPG
  • IMG_7415.JPG
  • IMG_7424.JPG